Візуалізація даних та візуальна аналітика

(Вибіркова дисципліна)

Загальна кількість кредитів – 5.

Форми навчального процесу – лекції, лабораторні заняття.

Форма підсумкового контролю – залік.

Загальний опис навчальної дисципліни

Однією з найбільш актуальних задач, що стоять сьогодні перед провідними компаніями, є обробка і аналіз великих обсягів структурованих і неструктурованих даних з метою поліпшення якості прийнятих бізнес-рішень. Візуальна аналітика - це перспективна область, що швидко розвивається та поєднує у собі переваги графічної візуалізації і потужність аналітичних обчислень при роботі з великими масивами цифрової інформації. Візуалізація даних дозволяє виявляти закономірності, тенденції та кореляції, які в іншому випадку можуть залишитися непоміченими в традиційних звітах або таблицях.

Даний курс дозволить вам ефективно використовувати сучасні аналітичні інструменти та інфографіку для аналізу складних, масових соціально-економічних явищ та процесів. Ви навчитеся приймати обґрунтовані рішення на основі попередньої обробки даних та їх інтерактивної візуалізації.

Предмет дисципліни: теоретичні та практичні питання щодо економічної інтерпретації результатів аналізу бізнес-процесів та їх інтерактивної візуалізації на підставі використання сучасних аналітичних методів та інструментів інфографіки.

Мета дисципліни: розширення та поглиблення теоретичних знань та набуття професійних компетентностей щодо візуальної аналітики бізнес-процесів та прийняття ефективних рішень за допомогою використання аналітичних методів та інструментів візуалізації даних.

Завдання дисципліни:

• визначення основних особливостей візуальної аналітики складних соціально-економічних явищ та процесів;
  • ознайомлення з сучасною інструментальною базою візуалізації даних;
  • дослідження соціально-економічних явищ та процесів за допомогою аналітичних методів.
Вміння, що набувають студенти протягом вивчення навчальної дисципліни

Після успішного вивчення навчальної дисципліни студент має вміти:

• обирати найбільш ефективні інструменти візуалізації даних для розв’язання конкретних бізнес-задач;
  • використовувати інструменти інфографіки та обирати аналітичні методи обробки інформації в умовах мінливого інформаційного середовища;
  • орієнтуватися в інформаційному просторі з метою збору необхідних даних;
  • підготовити інформацію для обробки сучасними методами бізнес-аналітики;
  • інтерпретувати та презентувати результати аналітичних досліджень;
  • підготовити звіт за результатами проведених аналітичних досліджень
Компетентності, отримані студентом після вивчення дисципліни
  1. Здатність формувати якісний інформаційний простір дослідження.
  2. Здатність доцільно використовувати сучасні інструменти візуалізації даних.
  3. Розуміння сутності вирішуваних завдань за допомогою методів аналітичної обробки даних.
  4. Здатність до якісної презентації результатів аналітичного дослідження для їх подальшого ефективного використання.
Зміст навчальної дисципліни

Тема 1. Візуальна інформація в інформаційному суспільстві.
Тема 2. Сучасні інструменти візуалізації даних. Інфодизайн.
Тема 3. Планування, збір та підготовка даних для візуалізації. Огляд джерел інформації.
Тема 4. Основи бізнес-аналітики. Основні методи обробки цифрової інформації.
Тема 5. Економічна інтерпретація візуального аналізу даних. Підготовка звітів.

Список літератури
  1. Few, Stephen. Information Dashboard Design: The Effective Visual Communication of Data. Sabastopol, California: O’Reilly Media. 2006.
  2. Few, Stephen Show Me the Numbers: Designing Tables and Graphs to Enlighten. Oakland, California: Analytics Press. 2004.
  3. Tufte, Edward R. Visual Display of Quantitative Information, Second Edition. Cheshire, Connecticut: Graphics Press. 2001.
  4. Ware, Colin Visual Thinking for Design. Morgan Kaufmann, 2008.
  5. Norman, Donald A. Design of Everyday Things, The. New York: Basic Books. 2002. (reprinted from the original, entitled, The Psychology of Everyday Things.)
  6. Основы бизнес-анализа : учебное пособие / В. И. Бариленко, В. В. Бердников, Р. П. Булыга [и др.] ; под ред. В.И. Бариленко. — М. : КНОРУС, 2016. — 272 с.
  7. Паклин Н.Б. Орешков В.И. Бизнес-аналитика: от данных к знаниям / Н. Б. Паклин, В. И. Орешков. – Питер, 2013. – 706 с.